Ile zarabia kierowca autolawety?

Coraz więcej osób myśli o pracy na tym właśnie stanowisku… Czy kierowca autolawety nie narzeka na zarobki? Ile można “wyciągnąć” miesięcznie? Ile zarabia kierowca autolawety? Od czego zależy ten aspekt? Odpowiedzi na powyższe zagadnienia znajdują się w przygotowanym przez nas wpisie.

Własna firma, większe zarobki

Chcesz zajmować się takimi pojazdami, jak autolaweta? Nie da się ukryć, że to może być dochodowe. Wszak rozmaite statystyki pokazują, że nie brakuje osób chętnych na takie właśnie usługi. Oczywiście, auto laweta musi być solidna itp. Dlatego warto kupować te pojazdy jedynie od sprawdzonych producentów… O czym ani przez jeden moment nie można w tym momencie zapominać? Sporo osób zastanawia się, czy to będzie istotnie dobry biznes. Chcesz kupić taki pojazd, jak autolaweta? Wypożyczenie autolawety to opcja, która nierzadko pozwala szybko odzyskać zainwestowane środki. Nie da się jednak ukryć, że na początku trzeba włożyć trochę pieniędzy. Może to być nawet w okolicach kilkuset tysięcy PLN. Ile można zaś zarabiać we własnej firmie? Warto w tym miejscu wyjaśnić, jakie są stawki. Ogólnie można rozliczać się z Klientami na szereg sposobów. Czasami lawety są wynajmowane na doby. Generalnie koszt takiej usługi, w zależności przed wszystkim od miejsca, to około kilkaset PLN za 24 godziny. Jeśli zatem nie brakuje chętnych, to inwestycje dość szybko się zwracają, prawda? O czym jeszcze nie można tutaj w ogóle zapominać? Następna cenna informacja jest generalnie taka, że można rozliczać się z Klientami na podstawie liczby przejechanych kilometrów. Tutaj stawki także są różne. Zależą one między innymi od lokalizacji, rodzaju transportowanego samochodu, jak i długości trasy (wszak przy dłuższych odcinkach Klienci negocjują rabaty). Ogólnie koszt skorzystania z tej usługi wynosi średnio od 2.50 PLN do 3.00 PLN za jeden kilometr. Można także określić, na konkretnym terenie, stałe stawki za swoje usługi.

Ile można zarobić u kogoś?

Z powyższego akapitu dowiedziałeś się, jak wyglądają stawki za poszczególne usługi. Do tego dochodzą zadania dodatkowe. Takie, jak na przykład wymiana koła (ogólnie drobne naprawy są wykonywane za około 100 PLN). Ile zaś można zarobić pracując na etacie u kogoś? Generalnie wynajem autolawet to usługa coraz popularniejsza. Nie może zatem zaskakiwać, że jest potrzebnych coraz więcej fachowców od tego zagadnienia. Generalnie łatwo zaobserwować, że stawki bardzo się natomiast od siebie różnią. Osoby początkujące w firmach, które dopiero startują, zarabiają około najniższej krajowej. Niestety, taka jest właśnie rzeczywistość. Z czasem, kiedy dana firma oferująca wynajem autolawety ma więcej zleceń, te stawki idą do góry. Oczywiście, wszystko i tak koniec końców zależy od decyzji szefa… A z podwyżkami jest różnie. Chyba każda osoba ma świadomość, jak to wygląda w praktyce. Jak wyglądają górne widełki? Tutaj sprawa ma się sporo lepiej. Wszak kierowca autolawety może zarabiać nawet kilkanaście tysięcy brutto PLN w ciągu jednego miesiąca. Nie da się jednak ukryć, że na taki właśnie luksus mogą pozwolić sobie jedynie najlepsi z najlepszych w tej branży.

Od czego zależą ostateczne stawki?

Z czego wynika tak duża rozpiętość w aspekcie stawek? Nie jest ona oczywiście przypadkowa. Na pewno na skalę zarobków wpływ ma miejsce wykonywania pracy. Są bowiem firmy, które działają poza granicami Polski albo operują w modelu hybrydowym (jedne zlecenia u nas, inne w sąsiadujących krajach). Wówczas można liczyć na większe stawki. Choćby z tego względu, że nierzadko taka praca wymaga znajomości językowych. Na pewno liczy się tutaj doświadczenie. Osoby, które jeżdżą w tej branży na przykład kilkanaście, kilkadziesiąt lat, nie miały nigdy poważniejszej stłuczki itd. to osoby godne zaufania. Wielu pracodawców woli wybrać takich właśnie ekspertów; na przykład w porównaniu do osób, które dopiero zaczynają. Jest to jednak jak najbardziej logiczna postawa na tej płaszczyźnie. Od czego zależą jeszcze zarobki? Od lokalizacji. Więcej można zarobić na przykład w Warszawie. Wszak stawki za usługi są wysokie. Dzięki temu szefostwo jest w stanie zaproponować większe stawki swoim pracownikom. Inna kwestia jest taka, że ogólnie życie w stolicy jest drogie. Moc nabywcza pieniądza wcale nie jest zaś taka duża. Czasami zatem lepiej zarobić nieco mniej, ale też mniej wydawać w ciągu całego miesiąca. Sumarycznie chodzi bowiem o to, by w portfelach zostawało więcej gotówki.

Czy jest to trudna praca?

Zarobki mogą być dobre, aczkolwiek nie każdemu jest to dane. Przynajmniej na samym początku… Jaka jest zaś charakterystyka tego właśnie zajęcia? Na szczęście nie można narzekać. Jeśli ktoś lubi takie zadania, to będzie zadowolony. Na pewno trzeba znać się na tej branży. Warto wiedzieć, jak dokonać załadunku oraz rozładunku itd. O wiele lepiej w tej specjalizacji odnajdują się osoby, które lubią kontakt z innymi ludźmi. Czasami jest to praca stresująca. Wszak, jeśli Klient miał niedawno wypadek, to raczej nie będzie do końca zadowolony. Trzeba zatem wykazać się zrozumieniem i po prostu “robić swoje” nie zważając na humory innych osób.