Jak zdobyć pieniądze na plac zabaw w przedszkolu

Jak zdobyć pieniądze na plac zabaw w przedszkolu. Twoje dziecko chodzi do przedszkola albo może pracujesz w takiej instytucji, ale doskwiera Ci w niej brak placu zabaw? Cóż, postawienie takiego obiektu nie jest trudnym zadaniem, ale wymaga dość dużej ilości funduszy. Dlatego podpowiemy Ci jak zdobyć pieniądze na plac zabaw w przedszkolu.

Przygotuj odpowiednie argumenty

Zanim zaczniesz szukać instytucji lub konkretnych osób, które mogłyby pomóc Ci zrealizować ten cel – koniecznie wypisz wszystkie argumenty, które mogłyby przekonać kogoś, aby Tobie pomógł. Dlaczego należy zacząć od tego punktu? Ponieważ, choć dla Ciebie może być to sprawa bardzo ważna, to dla wielu ludzi (zwłaszcza tych, którzy nie mają dzieci) plac zabaw w przedszkolu może wydawać się elementem zbędnym. Jakie argumenty będą najbardziej przekonujące? Oczywiście te, które odwołują się do badań naukowych. Możesz również nagrać krótki filmik z dziećmi, który przekona potencjalnych inwestorów, jak bardzo plac zabaw zmieni życie tych młodych ludzi najlepsze. Możesz również przypomnieć dorosłym ludziom, że oni również kiedyś byli dziećmi, a ich dzieciństwo z pewnością byłoby o wiele bardziej nudne, gdyby nie obecność placów zabaw. Jednak oprócz inwestorów – musisz jeszcze przekonać rodziców dzieci. Wbrew pozorom może to nie być takie proste zadanie. Jak jednak zjednać sobie i tę grupę? Przede wszystkim rzetelnością i uczciwością. Najlepiej by było, gdybyś mogła osobiście przedstawić im swój plan na budowę przedszkola. Dlaczego warto to zrobić? Ponieważ może ktoś z rodziców będzie miał więcej możliwości albo po prostu więcej informacji na temat zdobywania pieniędzy na budowę placu zabaw. Pamiętaj, jednak, że aby ktokolwiek zechciał Ci pomóc – musisz być rzetelna i odpowiednio przygotowana. Nie lekceważ drobnych szczegółów, aby wyglądać bardziej profesjonalnie, możesz ubrać się bardziej elegancko. Dobrym pomysłem jest również przygotowanie prezentacji multimedialnej.

Kto może pomóc?

Jeżeli zamierzasz otworzyć własne przedszkole i jeszcze nie ma w nim żadnych dzieci, wcale nie oznacza to, że nie możesz zdobyć dofinansowania na plac zabaw. Gdzie powinnaś szukać pomocy w takim przypadku? Przede wszystkim upewnij się, czy w urzędzie albo jakiejś instytucji samorządowej nie ma aktualnie żadnych dofinansowań na taki cel. Jeżeli znajdziesz interesującą Cię ofertę, koniecznie jak najszybciej wypełnij wszystkie wymagane dokumenty, a zapewne już w niedługim czasie będziesz mogła budować nowy, bezpieczny plac zabaw. Podobnie możesz zrobić, gdy masz już przedszkole. Instytucje rządowe oraz samorządowe zawsze bardzo chętnie wspierają tego typu inicjatywy. I nawet, jeśli na lokalnych stronach nie znajdziesz żadnych konkretnych informacji, to zawsze warto się wybrać tam osobiście albo chociażby zadzwonić, ponieważ być może istnieją inne formy pomocy, dzięki którym uda CI się zdobyć środki na wybudowanie placu zabaw.

Szczęście sprzyja lepszym…

Wiele firm organizuje konkursy, w których wygraną jest ufundowanie przez nich budowy placu zabaw. Oczywiście, nie masz gwarancji, że wygrasz, ale zawsze warto spróbować. Zazwyczaj tego typu inicjatywy opierają się na różnego rodzaju głosowaniach, dlatego nie bój się angażować w nie swoich znajomych oraz rodzinę. Możesz obawiać się, że nie będą chcieli tego robić i zignorują twoją prośbę. I niestety zapewne ktoś z nich faktycznie tak zrobi. Ale w większości przypadków, ludzie bardzo chętnie Ci pomogą. Jeżeli konkurs wymaga, jednak kreatywności – to jeśli posiadasz odpowiednie cechy – nie wahaj się ich wykorzystać. Koniecznie zaangażuj swoich znajomych również w szukanie konkursów. Dzięki temu zwiększysz swoje szanse na osiągnięcie celu.

Kreatywna zbiórka pieniędzy

Jeżeli wszystkie poprzednie metody zawodzą – to wtedy konieczne może okazać się zorganizowanie zbiórki pieniędzy. Pamiętaj, jednak, że ludzie niechętnie biorą udział w tego typu akcjach, jeżeli są źle zorganizowane. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ takie zbiórki nie wzbudzają zaufania, a wręcz przeciwnie – wyglądają bardzo podejrzanie. Co, więc możesz zrobić, aby zachęcić ludzi do swojej zbiórki? Powywieszaj odpowiednio zaprojektowane plakaty, upewnij się, że wydarzenie jest odpowiednio rozgłoszone. Nie zapominaj również o sile Internetu i koniecznie umieść odpowiednią informację na stronie przedszkola. Twoja akcja powinna mieć również chwytliwą nazwę, aby zapadała łatwo ludziom w pamięć. Dzięki temu zbudowanie placu zabaw dla dzieci w przedszkolu, będzie nie tylko twoją sprawą, ale również wielu innych. I choć może Ci się to wydawać egoistyczne, to jest to działanie bardzo dobre. Dlaczego tak jest? Ponieważ los nas wszystkich, jest w rękach młodych ludzi, a dbanie o nich to nasz wspólny obowiązek.

Najważniejsza kwestia

Zazwyczaj zdobywanie pieniędzy na cele, które mają wspomóc i wesprzeć najmłodszych, odbywa się w bardzo prosty sposób, ponieważ bardzo wielu ludzi jest empatycznych i gotowych polepszyć los najmłodszych. Co, jednak robić, gdy mimo twoich usilnych starań, nie możesz znaleźć pomocy? Przede wszystkim nie możesz się poddawać. Pamiętaj, że nie robisz tego dla siebie – tylko dla przedszkolaków, które tak jak wszystkie inne dzieci, zasługują na szczęśliwe dzieciństwo.