Wakacje na Sardynii

Wakacje na Sardynii – co warto wiedzieć? Włochy to jeden z najpiękniejszych krajów do odwiedzenia. To miejsce, w którym możemy spędzić urozmaicone wymarzone wakacje. Sardinia Holidays to niesamowita lokalizacja z wieloma atrakcjami dla turystów. Pewnie dlatego jest tak popularny wśród Polaków.

Kiedy warto odwiedzić Sardynię? Czy warto wspomnieć o wynajmie samochodu na Sardynii? Ile kosztuje wynajęcie samochodu? Gdzie polecasz mieszkać na Sardynii? Na co zwrócić uwagę przy wyborze noclegu na Sardynii? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelnika.

Kiedy warto odwiedzić Sardynię?

Wakacje na Sardynii
Wakacje na Sardynii

Wakacje na Sardynii z https://wakacjenasardynii.pl to bardzo kuszący region, który coraz więcej osób decyduje się odwiedzić. Jednak wielu turystów zastanawia się, kiedy powinni odwiedzić takie miejsce. Cóż, stali bywalcy polecają jechać tam poza sezonem. Zaczyna się na początku czerwca, a szczyt koszmaru przypada na sierpień. Szczególnie ostatni miesiąc może być problematyczny – jest tu najwięcej turystów, więc musimy liczyć się z dużymi tłumami. Ponadto wzrosną również ceny poszczególnych produktów, usług i atrakcji.

Jeśli jest taka możliwość, warto przesunąć urlop na Sardynii – ten termin jest jak najbardziej polecany. Było wtedy dość gorąco, ale nie tak gorąco jak lato. Atrakcji do zwiedzenia jest wiele, a miłośnicy biernego wypoczynku na plaży będą w pełni usatysfakcjonowani. Należy również podkreślić, że w maju kwiaty kwitną bardzo dobrze, a środowisko przyrodnicze pozytywnie się rozwija. Innym rozwiązaniem może być wrzesień lub październik. Tam jeszcze jest ciepło, a warto podkreślić, że woda nie wychładza się po letnich upałach.

Czy warto wspomnieć o wynajmie samochodu na Sardynii?

Kiedy wylądowaliśmy w Cagliari, dostępnych było wiele wypożyczalni samochodów – małych i nieco większych. Wybór w praktyce zależy od naszych osobistych preferencji. Wakacje na Sardynii to doskonały czas na skorzystanie z tej usługi. Ten obszar jest duży, więc poruszanie się po nim może być dość problematyczne. Duże firmy mogą zostać odrzucone z powodu wyższych kosztów, a my często mamy ograniczone budżety lub po prostu nie chcemy wydawać zbyt dużo na świecie. Samochodem możemy w stosunkowo krótkim czasie dojechać w dowolne miejsce. Inne środki transportu są drogie i problematyczne, a jednocześnie niezbyt wygodne. Z bagażami na pewno nie chcieliśmy chodzić – było to męczące, zajęło dużo czasu, a czas spędzony w takim miejscu był ograniczony.

Ile kosztuje wynajęcie samochodu?

Wakacje na Sardynii z Las Minute https://wakacjenasardynii.pl/oferty-last-minute/ to świetny czas na wypożyczenie samochodu. Jednak wielu turystów zastanawia się, ile będzie kosztować taka usługa – w końcu nikt nie chce wydać zbyt dużej ilości dostępnych mu środków. Ile więc zapłacimy za tę wygodę? Jeśli chodzi o cenę, to za dziesięć dni w maju zapłacimy około 200 euro, chyba że zdecydujemy się na wykupienie ubezpieczenia. Jednak w przypadku jakiejkolwiek awarii wymagana jest gwarancja karty kredytowej w wysokości 1000 EUR.

Jeśli jednak zależy nam na dodatkowym ubezpieczeniu, kwota ta wzrasta do około 350 euro. W Polsce najlepiej zarezerwować samochód przed wyjazdem. Należy również wziąć pod uwagę, że Włosi nie są najlepszymi kierowcami – wyboje i zadrapania na parkingu są na porządku dziennym. Dlatego warto zastanowić się nad ubezpieczeniem, które uchroni nas przed roszczeniami wobec wypożyczalni samochodów.

Gdzie polecasz mieszkać na Sardynii?

Urlop na Sardynii to okazja do zwiedzenia wielu wspaniałych zabytków. Na uwagę zasługuje północno-zachodnia część wyspy. Na przykład zapierające dech w piersiach klify Capo Caccia sprawią, że trudno będzie oddychać powietrzem do płuc w zdumieniu. Turystom poleca się również miejscowość Bosa. Nie sposób nie odwiedzić popularnej plaży La Pelosa – niestety w czasie wakacji jest zatłoczona, co często uniemożliwia swobodny relaks. Kolejnym ciekawym miejscem jest Spaggia Li Cossi. Mimo to południowo-wschodnia część wyspy jest piękna.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze noclegu na Sardynii?

Podczas gdy wakacje na Sardynii mogą być bardzo kuszącym sposobem na spędzenie wakacji, kwestia zakwaterowania może stać się problematyczna. Warto zainteresować się nią wcześnie, bo znalezienie wolnej randki w tym sezonie to prawie cud. Ponadto chcemy zwrócić szczególną uwagę na dodatkowe opłaty, które są dodawane drobnym drukiem. Czasami nawet podwajają całkowity czynsz. Uważajmy też na gwarancje odległości od morza. Wczasy na Sardynii https://www.facebook.com/SardyniaWczasy/ to idealne rozwiązanie dla fanatyków ciepłego klimatu.

Angielski Francuski Niemiecki Hiszpański